• Dostawa wkrótce
oftalmoskopTest widzenia przestrzennego "Frisby"

Test widzenia przestrzennego "Frisby"

UWAGA: ze względu na brak aktualnych dokumentów CE zamówienia wstrzymane do czasu uzupełnienia dokumentacji przez producenta.

Jedyne "naturalne" tablice do badania widzenia przestrzennego, pozwalające na pomiar w warunkach rzeczywistych. Zestaw składa się z trzech różnej grubości płyt, umożliwiających pomiar kąta stereoskopowej zdolności rozdzielczej w zakresie od 600" do 15". Test ten posiada bardzo szeroki zakres pomiaru, obrazy testowe umożliwiają wygodne badanie nawet dzieci w młodszym wieku przedszkolnym.

UWAGA: ze względu na brak aktualnych dokumentów CE zamówienia wstrzymane do czasu uzupełnienia dokumentacji przez producenta.

Jedyne "naturalne" tablice do badania widzenia przestrzennego, pozwalające na pomiar w warunkach rzeczywistych.

Zestaw składa się z trzech różnej grubości płyt, umożliwiających pomiar kąta stereoskopowej zdolności rozdzielczej w zakresie od 600" do 15". Na każdej z płyt nadrukowane są cztery wzory punktów przypadkowych, wśród których ukryty jest stereogram (kółko), dostrzegalny tylko dla osób o odpowiednim widzeniu przestrzennym. Testy obserwowane są bez okularów.

Test Frisby nie wymaga wprowadzenia sztucznej dla układu wzrokowego sytuacji zdwojenia obrazu, co dzieje się w pozostałych testach (z wyjątkiem Howarda-Dolmana ST025) - pacjent obserwuje obraz o naturalnej głębi. Ustawienie tablic testowych w stosunku do oczu ma większy zakres tolerancji, niż w innych testach - wektograficznych, anaglificznych czy lentykularnych.

Test ten posiada bardzo szeroki zakres pomiaru, obrazy testowe umożliwiają wygodne badanie nawet dzieci w młodszym wieku przedszkolnym. Zaprojektowany jest w sposób niepozwalający pacjentowi na uczenie się i zgadywanie odpowiedzi.

ST013
Kod producenta
FNS-3P

Brak recenzji użytkowników.