oftalmoskopLANG-Stereopad

LANG-Stereopad

Nowy produkt szwajcarskiej firmy LANG-STEREOTEST A.G., zbudowany na takiej samej zasadzie, jak znane od lat testy Lang I i Lang II. 
Zaprojektowany został, aby ułatwić badanie widzenia przestrzennego u dzieci w każdym wieku, nawet niemowlaków poniżej 1 r.ż. LANG-Stereopad nadaje się do badania zarówno samej stereopsji, jak też i widzenia preferencyjnego (preferential looking). 

Nowy produkt szwajcarskiej firmy LANG-STEREOTEST A.G., zbudowany na takiej samej zasadzie, jak znane od lat testy Lang I i Lang II. 
Zaprojektowany został, aby ułatwić badanie widzenia przestrzennego u dzieci w każdym wieku, nawet niemowlaków poniżej 1 r.ż.

Pozwala na zbadanie stereopsji ogólnej (globalnej) do bliży w zakresie od 1000" do 50". Składa się z 6 magnetycznych tabliczek, z których każda zawiera obrazek przestrzenny w technice Random Dot. Każdy magnetyczny obrazek może być pokazany osobno i umieszczony na obu stronach czerwonej podkładki. Obrazki testowe pozostają doskonale ukryte, jeśli obserwować je jednoocznie lub przy horyzontalnej orientacji siateczki lentykularnej. 

LANG-Stereopad nadaje się do badania zarówno samej stereopsji, jak też i widzenia preferencyjnego (preferential looking). W tym drugim zastosowaniu używamy zasady zadania wymuszonego wyboru (z 2 lub 3 opcji). Można też określić wartość progową stereopsji metodą schodkową.

Test nie pozwala na zgadywanie, nie wymaga także żadnych dodatkowych filtrów.

ST009
Kod producenta
LANG-STEREOPAD

Brak recenzji użytkowników.