O nas

Firma OPTOMETRIA.PL założona została 1.01.2008 r. na bazie działającej od 1993 firmy SAWIN Optyka-Optometria.

Nasza działalność w zakresie dystrybucji sprzętu optometrycznego bazuje na osobistym doświadczeniu, nabytym podczas studiów i licznych szkoleń. Obydwoje współwłaściciele firmy - Katarzyna Szewc i Radosław Szewc - są profesjonalnymi optometrystami, absolwentami studiów podyplomowych (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) i kursów terapii wzrokowej prof. Willisa C. Maplesa, a także członkami Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.

Od początku istnienia firmy staramy się wprowadzać na polski rynek produkty, które dotąd dla specjalistów w Polsce były niedostępne. Naszym głównym obszarem działania jest terapia widzenia / terapia wzrokowa / ortoptyka - w tej dziedzinie jesteśmy od lat niekwestionowanym liderem. Poza produktami do terapii widzenia posiadamy bardzo dużą ofertę narzędzi diagnostycznych.

W 2003 r. wprowadziliśmy na polski rynek pierwszy produkt: Tablice Borisha II, cieszące się niesłabnącą popularnością do dziś. Od 2004 roku jesteśmy pionierem w zakresie produktów do terapii wzrokowej i oficjalnym dystrybutorem światowego lidera w tej dziedzinie, amerykańskiej firmy Bernell.

Posiadamy najszerszą na polskim rynku ofertę testów do badania refrakcji, widzenia przestrzennego i widzenia barw. Od 2008 r. jesteśmy też dystrybutorem Testów LEA projektu dr. Lei Hyvärinen.

Jesteśmy również oficjalnym dystrybutorem amerykańskiej firmy Richmond Products, specjalizującej się w produktach dla okulistyki pediatrycznej, a także COI (Włochy), MARS Perceptrix (USA), Stereo Optical (USA).

Naszymi odbiorcami są zarówno indywidualni specjaliści (optometryści, lekarze okuliści, ortoptyści), jak i liczne instytucje: ośrodki medycyny pracy, uczelnie, kliniki, gabinety psychologiczno-terapeutyczne i wiele innych.
badanie wzroku
badanie wzroku