oftalmoskopTest Waggonera Color Vision Testing Made Easy (CVTME)

Test Waggonera Color Vision Testing Made Easy (CVTME)

Color Vision Testing Made Easy (CVTME) Waggonera jest pediatrycznym złotym standardem w identyfikacji genetycznych zaburzeń percepcji barw (w zakresie czerwono-zielonym) u dzieci już od 3 roku życia. Składa się z jednej tablicy demonstracyjnej i 9 tablic testowych zawierających koła, gwiazdy i/lub kwadraty i może być wykonany w mniej niż 60 sekund.

Color Vision Testing Made Easy (CVTME) Waggonera jest pediatrycznym złotym standardem w identyfikacji genetycznych zaburzeń percepcji barw (w zakresie czerwono-zielonym) u dzieci już od 3 roku życia. Składa się z jednej tablicy demonstracyjnej i 9 tablic testowych zawierających koła, gwiazdy i/lub kwadraty i może być wykonany w mniej niż 60 sekund. Na większości tabliczek dzieci będą w stanie dostrzec przynajmniej jeden symbol, nawet jeśli mają problemy z widzeniem kolorów. Jeśli jednak nie są w stanie zidentyfikować jednego z symboli na pierwszych kilku tablicach, mogą nie zrozumieć testu.

Dodatkowo, CVTME zapewnia szybkie badanie przesiewowe przy użyciu 4 kart, przedstawiających samochód, psa, łódź i dom. Ten test może być wypełniony w mniej niż 30 sekund.

CVTME jest bajecznie prosty do przeprowadzenia i zarazem ciekawy dla dzieci. Uważany jest za złoty standard w pediatrycznej ocenie wad widzenia barw w ponad 40 krajach. Dodatkowo, od wielu lat jest on oficjalnym testem dla sportowców reprezentacji USA na Olimpiady Specjalne.

Zalety testu

Zalety Testu Waggonera CVTME:
- Złoty standard dla pediatrycznych testów widzenia barwnego.
- Używany przez Światowe Olimpiady Specjalne do badań sportowców.
- Dzieci nie muszą znać liczb, ponieważ test wykorzystuje przyjazne dzieciom symbole: koło, gwiazdę i kwadrat.
- Możliwość badania dzieci w wieku 3 lat pod kątem zaburzeń widzenia barw.
- Genialnie prosty do wykonania, łatwy do oceny i przyjemny dla dzieci.
- Na większości tabliczek dzieci będą w stanie zobaczyć przynajmniej jeden symbol, nawet jeśli mają zaburzenia widzenia barw. Ta technika pomaga zidentyfikować oszukiwanie oraz wykrycie, czy dziecko rozumie test, czy nie.

Dlaczego warto skorzystać z Color Vision Testing Made Easy?
- Doskonałe narzędzie do badań przesiewowych dla dzieci, które nie znają liczb.
- Identyfikacja dzieci z wadami widzenia barw, co umożliwi nauczycielom dostosowanie się do ich potrzeb.

WB032
Kod producenta
CVT1

Brak recenzji użytkowników.