oftalmoskopTest obniżonego kontrastu "Hiding Heidi"

Test obniżonego kontrastu "Hiding Heidi"

Komunikacja wzrokowa jest najważniejszym ze sposobów komunikacji podczas pierwszego roku życia dziecka. Określenie poziomów kontrastu, jakie dziecko jest zdolne zauważyć dostarcza danych wyjściowych dla oceny zmian, które nastąpią w przyszłości.

Komunikacja wzrokowa jest najważniejszym ze sposobów komunikacji podczas pierwszego roku życia dziecka. Umiejętność wykrycia obiektów o obniżonym kontraście jest ważną komponentą układu wzrokowego. Na przykład zmiana wyrazu twarzy przekazywana jest za pośrednictwem delikatnych cieni i zmiany obrysu ust i oczu. Określenie poziomów kontrastu, jakie dziecko jest zdolne zauważyć dostarcza danych wyjściowych dla oceny zmian, które nastąpią w przyszłości. Dla przykładu: odchylenia od standardowego zachowania mogą wskazywać na zaburzenia, w których widzenie w wysokim kontraście pozostaje niedotknięte.

W komplecie: cztery karty obustronnie zadrukowane, o następujących poziomach kontrastu: czarny, 25%, 10%, 5%, 2.5%, i 1.25%. Zestaw zawiera instrukcje. Wymiary kart: 23 cm x 23 cm.

LE003
Kod producenta
253500

Brak recenzji użytkowników.