Bernelloskop stojący

Bernelloskop stojący

Doskonałe narzędzie do badania i ćwiczenia widzenia obuocznego w problemach zezowych i niezezowych. Jest to stereoskop typu Brewstera, zawierający dwie soczewki +5,00 dptr o działaniu pryzmatycznym. Służy m. in. do ćwiczenia rezerw konwergencji fuzyjnej, a także jako cheiroskop do odtłumiania i budowania stabilnego widzenia obuocznego.
      

Doskonałe narzędzie do badania i ćwiczenia widzenia obuocznego w problemach zezowych i niezezowych. Jest to stereoskop typu Brewstera, zawierający dwie soczewki +5,00 dptr o działaniu pryzmatycznym. Służyć może także jako cheiroskop do odtłumiania i budowania stabilnego widzenia obuocznego. Działanie pryzmatyczne pozwala na trening rezerw konwergencji fuzyjnej w kierunku ezo i egzo, umożliwiając z drugiej strony badanie i ćwiczenia w warunkach dali wzrokowej. Urządzenie to jest przystosowane do ćwiczeń stereopsji na dowolnych zestawach sterogramów.

Wykonany z bardzo trwałego tworzywa (ABS), posiada podpórkę na głowę, gniazda na dodatkowe soczewki próbne, ruchome przysłonki oraz regulowaną wysokość. Może być ustawiony na biurku, jak i trzymany przez pacjenta w ręce (w wersji ręcznej). Nie zawiera kart diagnostycznych i treningowych, które należy dokupić osobno.

Zestawem klasycznych kart treningowych do Bernelloskopu jest zestaw jednobarwny (VT079, VT080). Istnieją także karty wielobarwne: VT116, VT117, VT076, VT192, VT193, VT194, VT195, VT202, VT203, Ponadto stosować można zestaw "Rzym" (VT027).

Do diagnostyki służą karty jednobarwne VT077 (pediatryczny) i VT078 (standardowy) oraz karty kolorowe Papy (VT025 i VT026).

Rozszerzeniem funkcji Bernelloskopu jest przystawka VPT (VT011), do nabycia również w zestawie z Bernelloskopem (VT012). 

VT008
Kod producenta
BC200

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu