Ceny produktów oraz możliwość zakupu dostępne po zalogowaniu.
Oferta
- Nowości
- Diagnostyka
- Terapia widzenia / Ortoptyka
- Terapia sensoryczno-motoryczna
- Pomoce edukacyjne
- Sports Vision
- Medycyna pracy
- Testy LEA ®
- Flippery
- Pryzmaty
- Nadwrażliwość wzrokowa / Visual Stress
- Farmaceutyki
- Filtry / Okulary do testów
- Akcesoria i części zamienne
- Modele i tablice anatomiczne
- Inne
- Literatura
- Lampy dezynfekcyjne UV-C
- Oprogramowanie
- Różne
- Sprzęt używany

Okulary kartonowe z filtrami czerwono-zielonymi i regulowaną gumką. Od wewnętrznej strony okularów znajduje się gąbka, która zapobiega kontaktowi rzęs z filtrami.
Okulary czerwono-zielone, kartonowe
Okulary kartonowe z filtrami czerwono-zielonymi i regulowaną gumką. Od wewnętrznej strony okularów znajduje się gąbka, która zapobiega kontaktowi rzęs z filtrami.
Okulary kartonowe z filtrami czerwono-zielonymi i regulowaną gumką. Od wewnętrznej strony okularów znajduje się gąbka, która zapobiega kontaktowi rzęs z filtrami.
Okulary czerwono-zielone wykorzystywane są podczas procedur diagnostycznych oraz w terapii wzroku. Najczęściej używa się ich podczas treningów widzenia obuocznego. Znajdują zastosowanie w ćwiczeniach antysupresyjnych u pacjentów z niedowidzeniem lub zezem. Celem takiego treningu jest wzmocnienie koordynacji oczu oraz wskazanie pacjentom sytuacji, kiedy ich oczy nie współpracują prawidłowo. Okulary czerwono zielone używane są w połączeniu ze specjalnymi akcesoriami, takimi jak karty, gry czy anaglify. Wykorzystuje się je nie tylko w terapii, ale również w diagnostyce, na przykład w badaniach stereopsji przy pomocy testów TNO.
Jak działają okulary czerwono-zielone?
W okularach czerwono-zielonych pacjent najczęściej patrzy lewym okiem przez zielony filtr, a prawym przez czerwony. Istnieje jednak możliwość wykonywania ćwiczeń przy odwrotnym ustawieniu filtrów. Podczas ćwiczeń pacjent obserwuje przez okulary obraz lub tekst, którego niektóre fragmenty widoczne są tylko przez zielony, a inne przez czerwony filtr. Aby uzyskać prawidłowy obraz, konieczna jest współpraca oczu. Aktywności z wykorzystaniem dwukolorowych filtrów znane są jako fiksacja jednooczna w polu widzenia obuocznego (MFBF, ang. monocular fixation in binocular field).
Jakie narzędzia oprócz okularów czerwono-zielonych wykorzystuje się w terapii tłumienia?
Treningi antysupresyjne polegają na stymulacji wzroku poprzez poddawanie każdego z oczu działaniu innych bodźców. W tego typu ćwiczeniach oprócz okularów czerwono-zielonych i anaglifów wykorzystuje się zróżnicowane narzędzia. Stereoskop to urządzenie, które umożliwia obserwowanie dwóch niezależnych obrazów. Ćwiczenia z wykorzystaniem stereoskopu mają na celu stymulowanie fuzji, czyli stworzenia z nich jednego, trójwymiarowego obrazu. Innym narzędziem znajdującym zastosowanie w terapii supresji jest synoptofor. Działa on podobnie do stereoskopu – każdym z oczu pacjent obserwuje przez specjalną tubę inny obraz, a jego zadaniem jest ich połączenie.
Brak recenzji użytkowników.