oftalmoskopLampa bakterio- i wirusobójcza UV-C Roch 72 (kolor biały)

Lampa bakterio- i wirusobójcza UV-C Roch 72 (kolor biały)

Nowa, całkowicie polskiej produkcji lampa UV-C do przepływowej dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach użyteczności publicznej, w tym szczególnie gabinetach, recepcjach, salonach optycznych. Opiera się na najlepszej na świecie technologii UV-C firmy PHILIPS i charakteryzuje się wyjątkowo cichym działaniem (tylko 9 dB), a także możliwością pracy w trybie 24h.

Lampa Roch 36 o mocy 36W wystarcza do dezynfekcji pomieszczenia o pow. do 12 m2.

Nowa, całkowicie polskiej produkcji lampa UV-C do przepływowej dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach użyteczności publicznej, w tym szczególnie gabinetach, recepcjach, salonach optycznych. Opiera się na najlepszej na świecie technologii UV-C firmy PHILIPS i charakteryzuje się wyjątkowo cichym działaniem (tylko 9 dB), a także możliwością pracy w trybie 24h.

Lampa Roch 72 o mocy 72W wystarcza do dezynfekcji pomieszczenia o pow. do 25 m2.

Komórki żywe organizmów wystawionych na działanie światła UV-C ulegają rozkładaniu DNA i RNA. Oznacza to, że nie mogą się replikować i powodować choroby. Wszystkie badane do tej pory bakterie i wirusy (wiele setek na przestrzeni lat, w tym różne koronawirusy) reagują na dezynfekcję UV-C. W testach laboratoryjnych źródła światła UV-C marki PHILIPS dezaktywowały 99% wirusa SARS-CoV-2 na powierzchni z czasem ekspozycji 6 sekund.

Międzynarodowe Towarzystwo Ultrafioletowe (IUVA) podaje, że światło UV, szczególnie między 200-280 nm, dezaktywuje (inaczej „zabija”) co najmniej dwa inne koronawirusy,  które są blisko spokrewnione z wirusem COVID-19, czyli SARS-CoV-1 oraz MERS-CoV. Dodatkowo IUVA informuje, że wszystkie badane do tej pory bakterie i wirusy (w tym inne koronawirusy) reagują na dezynfekcję ultrafioletem. Niektóre organizmy są bardziej podatne na dezynfekcję UV-C niż inne, ale wszystkie dotychczas testowane reagują na światło podane w odpowiednich dawkach. W rezultacie skoncentrowana forma UV-C znajduje się teraz na pierwszej linii frontu w walce z Covid-19.

Dla większości znanych nam bakterii i wirusów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2. Znaczy to, że wystarczy ok. 15 minut bezpośredniego działania światła UV-C, aby zdezynfekować powierzchnię znajdującą się w odległości 1 m od lampy emitującej moc 1 W. Szybkość oddziaływania promieniowania UV-C w lampach bezpośredniego działania uzależniona jest od odległości od źródła światła i mocy źródła światła - im bliżej dezynfekowanej powierzchni, tym szybciej bakterie, wirusy i inne drobnoustroje zostaną dezaktywowane. W lampach przepływowych zwanych również recyrkulacyjnymi im mniejsza powierzchnia pomieszczenia tym szybciej powietrze zostanie oczyszczone z drobnoustrojów. Czas potrzebny na dezynfekcję zależy również od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza.

Lampy przepływowe ONYA skutecznie dezynfekują powietrze. Dwustopniowy proces oczyszczania odbywa się wewnątrz komory recyrkulacyjnej. Po przejściu przez wstępną filtrację powietrze poddawane jest naświetlaniu promieniami UV-C, a następnie oczyszczone z bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów wydostaje się na zewnątrz. Zastosowanie zjawiska wymuszonego obiegu powietrza powoduje jego łagodny przepływ w całym pomieszczeniu. Dzięki bezpiecznej konstrukcji promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz, dlatego lampy przepływowe ONYA działają w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

Elegancki, stonowany design sprawia, że urządzenie komponuje się z każdym stylem począwszy od nowoczesnego, a kończąc na stylowym wnętrzu; od biura po prywatne apartamenty. Unikalna i przenośna konstrukcja pozwala umieszczać lampę gdziekolwiek się chce. Ultra cicha praca pozwala jej działać nawet w nocy (może pracować 24 godziny na dobę).

Dodatkowe zdalne sterowanie za pomocą telefonu powoduje, że nie musimy pamiętać o włączeniu i wyłączeniu lampy, co więcej możemy ją uruchomić, kiedy chcemy, np. na 1 lub 2 godziny przed wejściem do pomieszczenia.

Uwaga dla placówek medycznych:
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzję, że lampy bakteriobójcze nie są już wyrobami medycznymi.

MD004-B
Kod producenta
Roch72B

Brak recenzji użytkowników.