oftalmoskopKaseta 90 szkieł próbnych

Kaseta 90 szkieł próbnych

Zredukowany zestaw 90 soczewek próbnych w lekkim i małym przenośnym etui z uchwytem.

Zredukowany zestaw 90 soczewek próbnych w lekkim i małym przenośnym etui z uchwytem.

Soczewki sferyczne 17 par + / -:

  • 0,25 do 2,00 co 0,25D
  • 2,00 do 5,00 z krokiem 0,50D
  • 6,00 do 10,00 z krokiem 2,00D

Soczewki cylindryczne 8 par ujemnych:

  • 0,25 do 1,00 z krokiem 0,25D
  • 1,50 do 3,00 z krokiem 0,50D

Soczewki pryzmatyczne 4 szt.:

  • od 1° do 4

Dodatkowo: 

  • przesłonka
  • soczewka półprzezroczysta

O soczewkach

Doświadczenie zdobyte w obróbce soczewek, certyfikowane metody produkcji oraz ścisła ręczna kontrola każdej pojedynczej soczewki w fazie montażu pozwalają nam uzyskać najwyższej jakości, trwały produkt.
Każdy etap produkcji jest w całości realizowany w naszym zakładzie w Mediolanie.

Rozpoczyna się od zakupu najlepszego białego szkła optycznego w arkuszach o współczynniku załamania światła 1,523 i trwa przez obróbkę blankietów aż do uzyskania gotowego produktu.
Produkt o minimalnej grubości zarówno w centrum, jak i na brzegu soczewki, nawet przy wysokich mocach dioptrycznych, bez aberracji promieni skośnych, uzyskuje się dzięki bardzo dokładnym etapom szlifowania, docierania i polerowania.

CIOM jest w stanie zagwarantować dokładność mocy dioptrycznej, zgodność centrum optycznego z geometrycznym w soczewkach sferycznych oraz centrowanie osi w soczewkach cylindrycznych z bardzo niskimi tolerancjami, zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych.
Soczewki sferyczne są dwuwklęsłe i dwuwypukłe i mają średnicę 22mm.
Soczewki cylindryczne o wymiarach 22x18mm są plano-wklęsłe i plano-wypukłe i mają inny kształt, co umożliwia natychmiastowe wykrycie.
Oś cylindra jest wizualnie łatwa do wykrycia dzięki różnemu kształtowi soczewki i jest wyraźnie zaznaczona na dysku.
Plastikowa ramka, amarantowa dla mocy ujemnych i zielona dla mocy dodatnich, ma 38 mm średnicy zewnętrznej i jest wykonana z Nylonu.
Materiał ten, dzięki swojemu błyszczącemu i gładkiemu wyglądowi, nadaje produktowi więcej elegancji w porównaniu z popularnymi tworzywami sztucznymi, takimi jak ABS.
Moc obiektywu jest wygrawerowana na pierścieniu za pomocą gorącego druku, co zapewnia wyjątkową trwałość, a uchwyt dysku jest radełkowany dla ułatwienia chwytu.
Futerały, wykonane ręcznie, są wykonane z drewna bukowego pokrytego przezroczystą farbą na bazie wody lub z materiałów syntetycznych wzmocnionych wkładkami dla większej trwałości, a ich typowy design made in Italy jest szczegółowo przestudiowany.

OK027
Kod producenta
100/D

Brak recenzji użytkowników.