oftalmoskop

Stereoskop zwierciadlany

Stereoskop zwierciadlany to jedno z popularniejszych urządzeń stosowanych w terapii wzrokowej. Pozwala rozbudowywać skalę konwergencji fuzyjnej w zakresie od 40,0 pdptr BN do 50,0 pdptr BN. Bardzo dobre narzędzie do odtłumiania i pozostałych ćwiczeń widzenia obuocznego (steropsja, widzenie jednoczesne itp.).

Stereoskop zwierciadlany typu Wheatstone'a to jedno z popularniejszych urządzeń stosowanych w terapii wzrokowej. Pozwala rozbudowywać skalę konwergencji fuzyjnej w zakresie od 40,0 pdptr BN do 50,0 pdptr BN. Bardzo dobre narzędzie do odtłumiania i pozostałych ćwiczeń widzenia obuocznego (steropsja, widzenie jednoczesne itp.). Doskonały również jako cheiroskop (po umocowaniu go na podstawie) lub stereoskop zwierciadlany pojedynczy. Efekt pryzmatyczny uzyskuje się za pomocą rozsuwania ukośnie położonych zwierciadeł, nie stosując żadnych dodatkowych soczewek ani pryzmatów. Stereoskop wykonany jest z bardzo trwałego tworzywa ABS.

Komplet składa się ze stereoskopu, 12 par kart do ćwiczeń (do nabycia osobno jako VT030), linijki i dwóch wskaźników oraz specjalnej podstawy. Jako urozmaicenie można zastosować również zestaw kart VT029 oraz nowy zestaw kolorowy 3-D (VT206).

Nowa wersja posiada podstawkę o regulowanym nachyleniu.

VT028
Kod producenta
BC405IOSET

Brak recenzji użytkowników.