oftalmoskop

Koordynator plamkowy macBrush V

Zjawisko Haidingera w nowym wymiarze

Koordynator macBrush V to wysokiej jakości i zaawansowany technicznie instrument optometrii funkcjonalnej / ortoptyki, służący do wytwarzania zjawiska Haidingera.

Koordynator ten zapewnia wyraźnie lepszą widoczność "śmigiełka" w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Jakość i precyzja wykonania są również na najwyższym poziomie. W zestawie znajduje się również wyjątkowo duża ilość akcesoriów.

Informacje ogólne i zastosowanie:

"Śmigiełko Haidigera" to zjawisko entoptyczne, które jest generowane w dołku środkowym przez macBrush V, niezależnie od tego, czy dołek jest używany w normalnym widzeniu, czy nie. Zjawisko Haidingera jest postrzegane jako mały obracający się obiekt przypominający śmigło.      

Jeśli zjawisko Haidingera jest wytwarzane w przypadku ambliopii z ekscentryczną fiksacją, wówczas śmigiełko nie znajduje się miejscu, którym taka osoba fiksuje swoim ambliopijnym okiem. Dzięki takiemu efektowi biofeedbacku osoba badana sama widzi, że fiksuje ekscentrycznie. Korzystając z technik optometrycznych, lokalizacja fiksacji (wartość kierunkowa dla patrzenia na wprost) może zostać przesunięta do dołka środkowego za pomocą koordynatora macBrush V.

Aby utworzyć zjawisko Haidingera w dołku, wymagany jest obracający się spolaryzowany dysk. Zjawisko to jest nałatwiejsze do zauważenia przy obserwacji przez filtr kobaltowy. Firma Stokes stwierdziła, że śmigiełko jest najlepiej widoczne, gdy stopień polaryzacji wynosi co najmniej 60%, a światło ma kolor kobaltowo-niebieski.

Koordynator macBrush V jest wykorzystywany w optometrii funkcjonalnej / ortoptyce jako urządzenie do diagnostyki i treningu wzroku.

Urządzenie macBrush V zostało opracowane przez Josefa Thiela.

Precyzja i wszechstronność to główne cechy macBrush V

Dzięki precyzyjnej regulacji tarczy typu Polaroid i filtra kobaltowego, nowy mac Brush V zapewnia jeszcze lepszą widoczność szczotki/śmigła. Najlepsza wydajność dzięki wysokiej jakości akrylowi i plastikowi, precyzyjnie frezowanemu z dokładnością do 0,01 mm.

Miniłożyska zapewniają precyzyjną regulację prędkości obrotów.

Bezstopniowa regulacja zapewnia wygodną pozycję głowy i ciała.

Dysk może obracać się zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. 

Akcesoria w zestawie:

Karty akrylowe:

- 5 kropek 

- 5 liter 

- Karta ostrości wzroku

- 2 labirynty

- Krążek z przysłoną 20/40/60 mm

- 1 kropka

Dodatkowo w zestawie:

11 dodatkowych kart według projektów Katji Schiborr.

VT675
Kod producenta
macBrush V

Brak recenzji użytkowników.