oftalmoskopKarty Free-Space Random Dot

Karty Free-Space Random Dot

Zestaw kart fuzyjnych do ćwiczenia zakresów wergencji o doskonałym efekcie trójwymiarowości.

Karty Random Dot Free-Space dają niezwykłe odczucie trójwymiarowości, jeśli obrazki zostaną prawidłowo złożone przez pacjenta.

Zestaw składa się z 12 par obrazków o działaniu pryzmatycznym od 4 do 26 pdptr (co 2 pdptr). Przy właściwej fuzji niektóre obrazki wydają się wystawać z tła, inne jakby się w nim zapadały. To, czy obrazek będzie oddalony czy przybliżony zależy od sposobu fiksacji. Jeśli pacjent krzyżuje swoje osie widzenia przed obrazkiem, mamy do czynienia z fuzją skrzyżowaną (albo fuzją BS), a jeśli krzyżuje je na płaszczyźnie poza obrazkiem, mamy fuzję nieskrzyżowaną (albo fuzję BN). Standardowa odległość obserwacji to 40 cm.

Na górze każdej karty random dot umieszczone są dwa obrazki do fuzji pierwszego stopnia - po lewek kwadrat, po prawej znaczek X. Podobnie jak w większości tego typu technik, obserwator musi umieścić wzrokowo X w środku kwadratu, co oznacza właściwą fuzję. Uzyskujemy to poprzez skrzyżowanie bądź rozsunięcie osi widzenia. Gdy już fuzja została osiągnięta, należy powoli obniżać wzrok na obrazki random dot, gdzie powinien ukazać się trójwymiarowy obraz. Jeśli przy technikach z fuzją skrzyżowaną (BS) pacjent nie może uzyskać fuzji, można mu pomóc każąc patrzeć na ołówek umieszczony nieco przed kartami random dot. Jeśli mamy do czynienia z treningiem BN (fuzją nieskrzyżowaną), prosimy go, aby wyobraził sobie, że patrzy poza płaszczyznę obrazka random dot.

Klucz odpowiedzi jest umieszczony na odwrocie każdej karty.

VT241
Kod producenta
BCFSRC1

Brak recenzji użytkowników.