oftalmoskopRotator ze statywem S101

Rotator ze statywem S101

Urządzenie do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej wyposażone w specjalistyczne tarcze.
Model S101 przeznaczony jest dla terapeuty pedagogicznego i terapeuty SI.

Urządzenie do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej wyposażone w specjalistyczne tarcze. Główna tarcza z kolorowymi figurami geometrycznymi wyposażona w szereg otworów przeznaczona do ćwiczeń statycznych z wykorzystaniem kolorowych linek i gumek oraz ćwiczeń dynamicznych z wykorzystaniem kolorowych kołeczków i obręczy. Dodatkowe kolorowe dwie tarcze spełniają funkcję treningu widzenia przestrzennego oraz służą do ćwiczenia poprawy akomodacji oka, wodzenia wzrokiem za nieruchomym punktem (fiksacja wzroku). Regulowana wysokość tarcz oraz kąt ich pochylenia umożliwia wykonywanie ćwiczeń osobom o różnym wzroście. Do zestawu dołączony jest opis ćwiczeń przygotowanych przez terapeutę pedagogicznego.

Model S101 przeznaczony jest dla terapeuty pedagogicznego i terapeuty SI.

Dodatkowe informacje

CELE GŁÓWNE I SZCZEGÓŁOWE REALIZOWANE Z ROTATOREM S101:

Wspomaganie rozwoju motoryki małej. Kształtowanie koncentracji uwagi. Kształtowanie chwytu pęsetowego. Kształtowanie pamięci krótkotrwałej. Kształtowanie reprezentacji ikonicznej. Kształtowanie umiejętności tworzenia rytmów. Kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wspomaganie rozwoju intuicji geometrycznych. Wspomaganie rozwoju pamięci sekwencyjnej i słuchowej. Kształtowanie umiejętności kodowania i dekodowania informacji. Kształtowanie orientacji przestrzennej w ograniczonej przestrzeni. Utrwalanie charakterystycznych cech i wzorów podstawowych figur geometrycznych.

PRZEWAGI

Praca z Rotatorem uzupełnia standardowe zajęcia prowadzone przez specjalistę. Doskonale sprawdza się w ćwiczeniach dysfunkcji grafomotorycznych człowieka. Oddziałuje jednocześnie na wzrok i układ propriocepcji. Obserwuje się duże zaangażowanie dzieci w ćwiczenia prowadzone na Rotatorze. Jak wskazują przeprowadzone przez nas testy, niektóre dzieci z trudnością koncentracji uwagi potrafią pracować z Rotatorem nawet 40 minut.

Rotator S101/M101

VT274
Kod producenta
S101

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu