oftalmoskopRotator ze statywem M101

Rotator ze statywem M101

Urządzenie do ćwiczenia koordynacji oko-ręka oraz do przeprowadzania elementów treningu wzrokowego u dzieci i osób dorosłych z zezem.

Urządzenie do ćwiczenia koordynacji oko-ręka oraz do przeprowadzania elementów treningu wzrokowego u dzieci i osób dorosłych z zezem.

Możliwość zmiany prędkości obrotowej tarczy pozwala na dopasowanie poziomu trudności zadań do aktualnych możliwości osoby ćwiczącej oraz do jego podwyższania w miarę postępów użytkownika. Rotator wyposażony jest w specjalistyczne tarcze oraz zestaw kolorowych kołeczków. Tarcze z ekscentrycznymi kołami umożliwiają uzyskanie wrażenia widzenia przestrzennego nawet osobom z zezem, które w związku z tłumieniem jednego z oczu nie mają widzenia stereoskopowego. Zastosowanie dodatkowych filtrów lub okularów pryzmatycznych pozwala na wykorzystywanie go do prowadzenia ćwiczeń odtłumiających oko zezujące w ramach terapii wzrokowej. Regulowana wysokość tarcz oraz zmienny kąt ich pochylenia umożliwiają wykonywanie ćwiczeń osobom o różnym wzroście.

Rotator jest łatwy w montażu i w użyciu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego przechowywanie i transport.

Model przeznaczony dla optometrystów, okulistów i ortoptystów

Dodatkowe informacje

Rotator M101 - przeznaczony do ćwiczeń pod okiem specjalisty między innymi w gabinetach optometrycznych, okulistycznych i ortoptycznych, ośrodkach specjalizujących się w terapii zeza.

PRZEWAGI

Praca z Rotatorem uzupełnia standardowe zajęcia prowadzone przez specjalistę. Doskonale sprawdza się w ćwiczeniach dysfunkcji grafomotorycznych człowieka. Oddziałuje jednocześnie na wzrok i układ propriocepcji. Obserwuje się duże zaangażowanie dzieci w ćwiczenia prowadzone na Rotatorze. Jak wskazują przeprowadzone przez nas testy, niektóre dzieci z trudnością koncentracji uwagi potrafią pracować z Rotatorem nawet 40 minut.

Film instruktażowy

VT198
Kod producenta
TT001

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu