oftalmoskop

Okulary symulacyjne 113 - Hemianopsja jednoimienna lewostronna visus 0,1

Symulatory widzenia produkowane przez firmę Fork in the Road LLC (USA) są jednymi z najbardziej uznanych tego typu zestawów. Symulatory służą do edukacji osób o prawidłowym widzeniu w celu ukazania im, jak widzi osoba z widzeniem upośledzonym. Najczęściej chodzi tu o członków rodzin osób z problemami wzrokowymi. Mottem firmy Fork in the Road jest: "Jeśli zobaczysz to, co ja widzę, zrozumiesz, przez co muszę przechodzić".

Utrata pola widzenia może być jedną z konsekwencji udaru lub innego urazu głowy. Te symulatory pokazują prawą lub lewą jednoimienną hemianopsję. Symulują one względne, a nie bezwzględne ubytki pola widzenia. Innymi słowy, użytkownik może wykrywać światło i duże/bliskie formy o wysokim kontraście. Symulatory można zamówić z (#111 i #113) lub bez (#110 i #112) zaburzeń widzenia. Hemianopsja bez upośledzenia wzroku jest czasami określana jako "oszczędzanie plamki żółtej".

Wpływ deficytów wzroku spowodowanych utratą pola widzenia może być niedoceniany. Ponieważ dana osoba często jest w stanie czytać i rozpoznawać twarze, w pełni widzący przyjaciele i rodzina mogą zlekceważyć zakres ograniczeń mobilności.

Uwaga: osoba z ubytkiem pola widzenia nie widzi całego pola widzenia - zarówno brakujących obszarów, jak i obszarów funkcjonujących - w taki sposób, jak osoba w pełni widząca po pierwszym założeniu jednego z symulatorów. Widzi się tylko obszar, który MOŻNA zobaczyć - a nie brakujące lub uszkodzone obszary. Mózg jest bardzo adaptacyjny. Dla osoby z ograniczonym polem widzenia i przeciętną ostrością wzroku wszystko wygląda "normalnie".

IN063-113
Kod producenta
113

Brak recenzji użytkowników.