oftalmoskop

Okulary symulacyjne 103 - Widzenie tunelowe 10 stopni visus 0,25

Symulatory widzenia produkowane przez firmę Fork in the Road LLC (USA) są jednymi z najbardziej uznanych tego typu zestawów. Symulatory służą do edukacji osób o prawidłowym widzeniu w celu ukazania im, jak widzi osoba z widzeniem upośledzonym. Najczęściej chodzi tu o członków rodzin osób z problemami wzrokowymi. Mottem firmy Fork in the Road jest: "Jeśli zobaczysz to, co ja widzę, zrozumiesz, przez co muszę przechodzić".

Widzenie tunelowe

Choroby oczu, które mogą powodować zwężenie pola widzenia ("widzenie tunelowe") obejmują jaskrę i barwnikowe zapalenie siatkówki (RP). We wczesnych stadiach tych chorób ostrość wzroku często pozostaje niezmieniona, a jedynie pole widzenia jest upośledzone (np. pole widzenia 20 stopni). Zaawansowana choroba może prowadzić do dalszego zwężenia pola widzenia i utraty ostrości wzroku (np. 10 stopni i 20/80 VA).

Wpływ deficytów wzroku spowodowanych utratą pola widzenia może być niedoceniany. Ponieważ dana osoba często jest w stanie czytać i rozpoznawać twarze, w pełni widzący przyjaciele i rodzina mogą zlekceważyć zakres ograniczeń mobilności.

Uwaga: osoba z ubytkiem pola widzenia nie widzi całego pola widzenia - zarówno brakujących obszarów, jak i obszarów funkcjonujących - w taki sposób, jak osoba w pełni widząca po pierwszym założeniu jednego z symulatorów. Widzi się tylko obszar, który MOŻNA zobaczyć - a nie brakujące lub uszkodzone obszary. Mózg jest bardzo adaptacyjny. Dla osoby z ograniczonym polem widzenia i przeciętną ostrością wzroku wszystko wygląda "normalnie".

IN063-103
Kod producenta
103

Brak recenzji użytkowników.