• Nowy
oftalmoskop

Bęben optokinetyczny macDavis

Bęben optokinetyczny macDavis (OKN Drum), to innowacyjne urządzenie stosowane w okulistyce i optometrii do oceny i diagnostyki oczopląsu optokinetycznego (OKN) u pacjentów, a także wielu różnych procedur terapii widzenia. OKN oznacza rytmiczny, mimowolny ruch oczu, który występuje w odpowiedzi na bodźce wzrokowe.

OKN Drum wykorzystuje cylindryczną konstrukcję, przypominającą bęben, z naprzemiennymi jasnymi i ciemnymi paskami rozmieszczonymi na obwodzie. Paski te aktywują układ wzrokowy i wywołują charakterystyczne ruchy oczu związane z OKN. Ruch bębna stymuluje odruch optokinetyczny, dostarczając cennych informacji na temat stanu i funkcjonalności układu wzrokowego.

Bęben OKN macDavis to najnowsza wersja tego urządzenia. Po raz pierwszy wykorzystuje podświetlanie wzorów od spodu, a także różne rodzaje bodźców - czarno-białe i kolorowe.

Gdy pacjent jest wystawiony na działanie bębna OKN, jego oczy naturalnie śledzą poruszające się paski, próbując ustabilizować wzrok. Reakcja ta wynika z nieodłącznego połączenia między precyzyjnymi ruchami oczu a przetwarzaniem informacji wzrokowych w mózgu. Gdy paski stale się poruszają, oczy mimowolnie wykonują szybkie, powtarzalne ruchy, wskazując na obecność i jakość OKN.

Bęben OKN służy jako skuteczne narzędzie diagnostyczne dla różnych dysfunkcji układu wzrokowego. Okuliści i optometryści używają go do oceny funkcjonalności układu okoruchowego, a także do wykrywania wszelkich nieprawidłowości lub zaburzeń. Obserwując szybkość, płynność i dokładność ruchów gałek ocznych podczas badania bębnem OKN, specjalista może uzyskać wgląd w możliwości przetwarzania wzrokowego pacjenta i zidentyfikować wszelkie potencjalne problemy.

Co więcej, bęben OKN pomaga w monitorowaniu postępów pacjentów poddawanych leczeniu lub terapii zaburzeń przedsionkowych, wad wzroku lub urazowych uszkodzeń mózgu. Umożliwia pracownikom służby zdrowia obiektywną ocenę zmian w odpowiedzi OKN pacjenta w czasie i odpowiednie dostosowanie planów leczenia. Ta cenna informacja zwrotna pomaga zoptymalizować interwencje i zmaksymalizować szanse na udaną rehabilitację.

Podsumowując, OKN Drum stanowi znaczący postęp w dziedzinie okulistyki i optometrii, zapewniając ustandaryzowaną i skuteczną metodę diagnozowania i monitorowania oczopląsu optokinetycznego. Dzięki możliwości wywoływania i oceny reakcji oka na wzrokowe bodźce ruchowe, to innowacyjne urządzenie okazało się pomocne w poprawie opieki nad pacjentem i promowaniu zdrowia wzroku.

W zestawie podświetlany bęben oraz 4 różne nakładki:

- paski czarno-białe

- paski kolorowe

- kostka czarno-biała

- obrazki kolorowe

VT678

Brak recenzji użytkowników.