• Dostawa wkrótce
oftalmoskopGesell "Vision - Its Development in Infant and Child"

Gesell "Vision - Its Development in Infant and Child"

Fundamentalne dzieło z zakresu rozwoju układu wzrokowego, napisane przez jednego z ojców psychologii rozwojowej, prof. Arnolda Gesella z Uniwersytetu w Yale.

Fundamentalne dzieło z zakresu rozwoju układu wzrokowego, napisane przez jednego z ojców psychologii rozwojowej, prof. Arnolda Gesella z Uniwersytetu w Yale. Gesell jako zarówno psycholog, jak i lekarz pediatra łączył w swojej pracy (i tej badawczo-eksperymentalnej, i w publikacjach) wiedzę medyczną z błyskotliwą obserwacją psychologiczną. Jego prace na temat fizjologii i psychologii rozwoju dziecka są do dzisiaj podstawowymi punktami odniesienia dla każdego specjalisty. Efektem wszechstronnych zainteresowań Gesella była również książka "Widzenie - jego rozwój u niemowlęcia i dziecka" (Vision - Its Development in Infant and Child), napisana w roku 1949, a więc 74 lata temu.

Mimo upływu lat jest to podstawowa pozycja dla każdego, kto chce zrozumieć mechanizmy rozwoju zmysłu wzroku i efektywnie pomagać małym pacjentom - zarówno optometrysty, jaki o okulisty, ortoptysty czy psychologa. Autor opisuje miesiąc po miesiącu rozwój mechanizmów widzenia na tle ogólnego rozwoju organizmu, zwracając uwagę na charakterystyczne "kamienie milowe" - sygnały i odruchy, po których można rozpoznać prawidłowy rozwój bądź jego opóźnienie. Istotnym elementem jest w tej książce również stałe odnoszenie etapów rozwojowych procesu widzenia do ogólnego rozwoju organizmu, w tym innych ściśle połączonych z widzeniem zmysłów.

Niniejsze wydanie to dodruk ostatniego wydania z 2013 r. Pozycja w języku angielskim, 504 str.

LT075

Brak recenzji użytkowników.