• Nowy
  • Dostawa wkrótce
oftalmoskop

Test wrażliwości na kontrast Cardiff

Test wrażliwości na kontrast zapewnia prostą, szybką metodę pomiaru wrażliwości na kontrast w wygodnej, przenośnej formie. Posiada dwa alternatywne zestawy optotypów, litery lub obrazki, dzięki czemu jest odpowiedni dla dorosłych, dzieci i osób w każdym wieku z trudnościami komunikacyjnymi lub poznawczymi.  

Wrażliwość na kontrast jest ważną miarą zdolności widzenia. Uzupełnia pomiar ostrości wzroku (który opisuje najdrobniejsze szczegóły widoczne przy wysokim kontraście) poprzez określenie zdolności badanego do rozpoznawania dużych obiektów przy niskim kontraście i jest szczególnie przydatny w badaniu pacjentów z słabowidzących lub z różnej etiologii upośledzeniem wzroku.

Test wrażliwości na kontrast zapewnia prostą i szybką metodę pomiaru wrażliwości na kontrast w wygodnej, przenośnej formie. Posiada dwa alternatywne zestawy optotypów, litery lub obrazki, dzięki czemu jest odpowiedni dla dorosłych, dzieci i osób w każdym wieku z trudnościami komunikacyjnymi lub poznawczymi.  

Rozmiar każdego obrazka lub litery pozostaje stały przez cały czas, ale kontrast konturów optotypów zmniejsza się, dzięki czemu optotypy stają się trudniejsze do rozpoznania na szarym tle.

WK002
Kod producenta
5667

Brak recenzji użytkowników.