oftalmoskop

VERGEL

Vergel™ to zgłoszone do opatentowania cyfrowe urządzenie do oceny i terapii konwergencji i akomodacji. Vergel™ wykorzystuje wbudowany mikroprocesor i technologię ultradźwięków do dokładnego pomiaru odległości (w centymetrach) od płaszczyzny okularów pacjenta do bodźca wzrokowego na urządzeniu. Pozwala to na dokładny pomiar zarówno punktu bliskiego akomodacji, jak i punktu bliskiego konwergencji.

Opcjonalna spolaryzowana karta wektograficzna pozwala na dokładny pomiar różnic fiksacji.

Punkt bliski konwergencji:

Punkt bliski konwergencji (PBK) to odległość od płaszczyzny okularów do punktu, w którym oczy nie mogą już bardziej konwergować. Vergel™ posiada kilka bodźców wzrokowych, patrząc na które osoba badana zgłasza, kiedy zaczyna widzieć podwójnie.

Punkt bliski konwergencji (PBK) to niezwykle ważna wielkość w widzeniu obuocznym. Badanie PBK jest niezbędne przy problemach z czytaniem, przy podejrzeniu wstrząsu mózgu i różnych rodzajów urazów mózgu (TBI). Chociaż toczy się debata na temat minimalnej akceptowalnej wartości PBK, większość specjalistów zgadza się, że jest to 5 cm dla zerwania i 7 cm dla odtworzenia fuzji.

Dla jednych pacjentów wystarcza prosty bodziec do konwergencji, dla innych musi być bardziej interesujący. W związku z tym Vergel został zaprojektowany z myślą o obu przypadkach, zawierając następujące bodźce do konwergencji:

1) Prosty czarny znak X o wielkości 8 punktów na białym tle.

2) Trójkolorowa dioda LED, która zmienia kolor, gdy pacjent zbliża się do obiektu, aby utrzymać zainteresowanie.

3) Czteropunktowy wzór diod LED do monitorowania i badania tłumienia.

4) Pojedyncza czerwona dioda LED.

5) Opcjonalna funkcja: Wektograficzny test różnic fiksacji do bliży, do stosowania z okularami polaryzacyjnymi.

Przy ocenie wstrząśnienia mózgu/mtbi i urazowego uszkodzenia mózgu jednym z najważniejszych wskaźników jest zmiana w PBK. Chociaż przydatne jest porównanie podejrzanego o wstrząs mózgu lub pacjenta z tbi z normami, o wiele ważniejsze jest porównanie wyników przed i po wstrząsie mózgu z własną linią bazową pacjenta. To sprawia, że badanie bazowe za pomocą Vergel™ jest nieocenionym narzędziem w diagnostyce wstrząśnienia mózgu i TBI, zwłaszcza u sportowców.

Najnowsze badania sugerują, że najbardziej czułym testem na wstrząs mózgu może być test różnic fiksacji do bliży. Test ten wymaga dokładnych, wielokrotnych pomiarów dynamicznych, do których doskonale nadaje się Vergel™.

Punkt bliski akomodacji:

Punkt bliski akomodacji (PBA) to wielkość mówiąca o tym, jak blisko można przybliżyć obiekt lub tekst (zwykle 0,5 lub 0,67), zanim się rozmyje. Jest on również mierzony od płaszczyzny okularów do tekstu lub obiektu obserwacji. Vergel ma dwa rzędy druku, jeden o wielkości 0,5, a drugi o wielkości 0,67, służące do fiksacji przy badaniu akomodacji.

Zdolność akomodacji zmienia się wraz z wiekiem, więc należy porównać daną osobę z normami dla jej wieku, korzystając z załączonej tabeli. Jednak, podobnie jak w przypadku PBK, podczas oceny osoby podejrzanej o uraz głowy lub wstrząs mózgu, zawsze lepiej jest porównać ją do jej własnych wcześniejszych wyników, wykonując pomiar bazowy.

Vergel™ jest również wyposażony w bodziec słuchowy (przycisk dźwiękowy STNS), który można włączać lub wyłączać, aby dostarczyć wskazówek słuchowych i umożliwić stymulację biofeedback. Jest to szczególnie przydatne przy wykorzystywaniu urządzenia do treningu.

VT459
Kod producenta
VERGEL

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu