oftalmoskopTest widzenia obuocznego FBAT

Test widzenia obuocznego FBAT

Bernell Functional Binocular Assessment Test (Bernell FBAT ™) został zaprojektowany jako wygodne i przenośne narzędzie anaglificzne do oceny różnych aspektów obuoczności u wielu różnych grup pacjentów. Może być skutecznym narzędziem do pracy z małymi dziećmi i pacjentami niewerbalnymi, którzy często próbują "chwytać w powietrzu" wystające stereoskopowe obrazki, co pozwala określić zarówno stereopsję, jak i lokalizację. Obrazki testowe pozwalają na badanie wielu rożnych aspektów widzenia obuocznego, od podstawowej jednoczesnej percepcji do bardziej szczegółowej stereopsji.

Bernell Functional Binocular Assessment Test (Bernell FBAT ™) został zaprojektowany jako wygodne i przenośne narzędzie anaglificzne do oceny różnych aspektów obuoczności u wielu różnych grup pacjentów. Może być skutecznym narzędziem do pracy z małymi dziećmi i pacjentami niewerbalnymi, którzy często próbują "chwytać w powietrzu" wystające stereoskopowe obrazki, co pozwala określić zarówno stereopsję, jak i lokalizację. Obrazki testowe pozwalają na badanie wielu rożnych aspektów widzenia obuocznego, od podstawowej jednoczesnej percepcji do bardziej szczegółowej stereopsji. Różne rozmiary obrazków, różne bodźce do fuzji i same obiekty obserwacji pozwalają badającemu zmierzyć i określić obuoczne aspekty widzenia w zezie. Projekt został opracowany we współpracy z Dr. Gregory Kitchenerem i Dr. Paulem Harrisem w oparciu o ich doświadczenia kliniczne w pracy z szeroką populacją pacjentów.

Broszura testowa została wydrukowana w taki sposób, że opisy, instrukcje, oczekiwane odpowiedzi i sugestie są ustawione w stronę badającego, podczas gdy pacjent ogląda odpowiedni test. Ten prosty, ale wszechstronny zestaw testów jest doskonałym narzędziem dla każdej praktyki, szczególnie podczas badania dzieci, pacjentów niewerbalnych lub osób z zezem i niedowidzeniem.

Zestaw zawiera 12 kart testowych w formie broszury z instrukcją, dwie pary okularów czerwono-zielonych (wersje dla dorosłych i dzieci) oraz dwa czerwone wskaźniki.

Test FBAT - prezentacja wideo

VT336
Kod producenta
BCFBAT1

Brak recenzji użytkowników.