oftalmoskopTablica Saladina

Tablica Saladina

Jest to aktualnie jedna z dwóch podstawowych tablic do pomiaru różnic fiksacji (drugą jest Tablica różnic fiksacji Wessona RF001). Tablica pozwala na dokładne zmierzenie różnic fiksacji w sekundach kątowych oraz na wyznaczenie krzywych różnic fiksacji metodą wymuszonej wergencji ('forced vergence disparity curves').

Jest to aktualnie jedna z dwóch podstawowych tablic do pomiaru różnic fiksacji (drugą jest Tablica różnic fiksacji Wessona RF001).

Tablica pozwala na dokładne zmierzenie różnic fiksacji w sekundach kątowych oraz na wyznaczenie krzywych różnic fiksacji metodą wymuszonej wergencji ('forced vergence disparity curves'). Drugim z zastosowań tej tablicy są pomiary akomodacji metodami skiaskopii dynamicznej. Zawiera ponadto funkcje nieobecne w Tablicy Wessona, a mianowicie pomiary: ostrości wzroku do bliży (test Baileya-Lovi'ego), heteroforii (zmodyfikowany test Thoringtona), punktów bliskich akomodacji i konwergencji.

Tablica przystosowana do zamocowania w standardowym uchwycie (IN025) pręta do bliży w foropterze, może też być trzymana w rękach przez pacjenta. Przeznaczona dla odległości 40 cm. W komplecie okulary polaryzacyjne (osobno do nabycia jako AK051 lub AK065) oraz szkiełko Maddoxa (osobno jako RF052).

Tablicę Saladina można też umieścić w specjalnej podświetlarce (RF003) w celu zapewnienia stabilności podczas obserwacji w warunkach naturalnych (poza foropterem).

RF002
Kod producenta
BCSALCD

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu