Tablica forii stowarzyszonej do dali do BC553

Tablica forii stowarzyszonej do dali do BC553

Test forii stowarzyszonej do dali jest odmianą klasycznego testu Malletta, przeznaczonym do stosowania w podświetlarce BC553 (RF010). Różni się od niego szczegółami, takimi jak rozwiązanie peryferyjnego bodźca do fuzji, jednak wyniki osiągane za pomocą obu tych testów są niemal identyczne. Test służy do wykrywania różnic fiksacji i jest niezbędnym narzędziem w każdej praktyce optometrycznej.

Test forii stowarzyszonej do dali jest odmianą klasycznego testu Malletta, przeznaczonym do stosowania w podświetlarce BC553 (RF010). Różni się od niego szczegółami, takimi jak rozwiązanie peryferyjnego bodźca do fuzji, jednak wyniki osiągane za pomocą obu tych testów są niemal identyczne.

Test służy do wykrywania różnic fiksacji i jest niezbędnym narzędziem w każdej praktyce optometrycznej. Za jego pomocą jesteśmy w stanie określić wielkość forii stowarzyszonej (czyli minimalnej mocy pryzmatycznej likwidującej różnice fiksacji). Dzięki testowi forii stowarzyszonej możemy prawidłowo zdiagnozować wiele problemów widzenia obuocznego, w przypadku korygowania rozmaitych anomalii za pomocą pryzmatów jest on właściwie niezbędny.

Test jest obracalny, tzn. służy do badania zarówno horyzontalnej, jak i wertykalnej forii stowarzyszonej (wystarczy obrócić go o 90°). Ilustracja pokazuje ustawienie testu do pomiaru w kierunku wertykalnym.

Tablica wykonana jest metodą polaryzacyjną, komplet zawiera również okulary polaryzacyjne (osobno do nabycia jako AK051 lub AK065).

Na zdjęciu test przedstawiony jest wraz z podświetlarką BC553 (niezawartą w zestawie).

RF008
Kod producenta
BC553

Brak recenzji użytkowników.

Akcesoria polecane do tego produktu