oftalmoskopTest Lanthony'ego 15 Hue magnetyczny

Test Lanthony'ego 15 Hue magnetyczny

Magnetyczna wersja testu używanego do dokładnego rozróżnienia między prawidłowym widzeniem barw, a jego lekkim upośledzeniem tak wrodzonym, jak i nabytym. Jest on dużo dokładniejszy i trudniejszy od Testu Farnswortha D15 (WB005), gdyż barwa pionków jest odsaturowana, tj. nienasycona, a więc kolory są trudniejsze do odróżnienia.

Magnetyczna wersja testu używanego do dokładnego rozróżnienia między prawidłowym widzeniem barw, a jego lekkim upośledzeniem tak wrodzonym, jak i nabytym. Jest on dużo dokładniejszy i trudniejszy od Testu Farnswortha D15 (WB005), gdyż barwa pionków jest odsaturowana, tj. nienasycona, a więc kolory są trudniejsze do odróżnienia. Z tego względu może być on stosowany u osób, które przeszły badanie przesiewowe na Teście Farnswortha.

Technika badania polega na ustawieniu przez badanego 15 barwnych pionków rozpoczynając od oznaczonego pionka początkowego w kolejności najbardziej zbliżonych do siebie kolorów. Pionki umieszczone są w przejrzystym plastikowym pudełku, co - poprzez jego odwrócenie - pozwala na bardzo łatwą oceną wyników.

Wersja magnetyczna pozwala na jeszcze łatwiejsze i szybsze badanie, a także uniknięcie zabrudzenia pionków palcami (wersja standardowa - patrz nr kat. WB009).

WB010
Kod producenta
730025

Brak recenzji użytkowników.