oftalmoskopTest DEM

Test DEM

Test DEM to jeden z najbardziej miarodajnych i wystandaryzowanych testów ruchów oczu. W bardzo łatwy sposób pozwala zbadać sprawność ruchów sakadowych i śledzących i odnieść ją do normy dla danej grupy wiekowej.

Badanie ruchów skoniugowanych oczu jest niezbędnym elementem procedury diagnostycznej w przypadku osób z trudnościami w czytaniu (również dorosłych) i z podejrzeniami dysleksji.

Test DEM to jeden z najbardziej miarodajnych i wystandaryzowanych testów ruchów oczu. W bardzo łatwy sposób pozwala zbadać sprawność fiksacji, ruchów sakadowych i śledzących i odnieść ją do normy dla danej grupy wiekowej. Stworzony przez amerykańskich optometrystów, Jacka Richmana i Ralpha Garzię. Test DEM traktowany jest jako standard w tego typu badaniach.

Innym popularnym testem jest King-Devick (IN060). U niektórych pacjentów, którzy przechodzą test King-Devick z wynikiem w normie, test DEM potrafi wykryć zaburzenie niewykryte przez K-D (i odwrotnie), dlatego w specyficznych grupach pacjentów wskazane może być przebadanie obydwoma testami. Więcej informacji w załączonym artykule.

W komplecie oprogramowanie do analizy i archiwizacji wyników na dołączonym pen-drive'ie. Instrukcja zawiera ponad 60 stron tabel normatywnych ze względu na wiek i klasę szkolną, mieści też przykładowe analizy kilku przypadków. Dołączony jest zestaw 25 arkuszy oceny.

Wersja 2.8 2016

IN042
Kod producenta
DEMNV

Brak recenzji użytkowników.