oftalmoskopSkiaskop plamkowy Bernell - głowica

Skiaskop plamkowy Bernell - głowica

Skiaskop Bernella wykorzystuje dużą okrągłą aperturę w celu uzyskania mocniejszego i bardziej równomiernego oświetlenia. Dodatkowo większy otwór obserwacyjny na odwrocie głowicy ułatwia obserwację źrenicy, jej jasności, refleksu źrenicznego i jego barwy.

Skiaskop plamkowy Bernella został zaprojektowany przez dr. Paula Harrisa, OD w wyniku jego doświadczeń przy nauczaniu skiaskopii dynamicznej Stress Point na kursach OEP.

Skiaskop Bernella wykorzystuje dużą okrągłą aperturę w celu uzyskania mocniejszego i bardziej równomiernego oświetlenia. Dodatkowo większy otwór obserwacyjny na odwrocie głowicy ułatwia obserwację źrenicy, jej jasności, refleksu źrenicznego i jego barwy. Skiaskop ten może być wykorzystywany do skiaskopii dynamicznej metodami Book (Getmana), MEM, Bell i Stress Point. W komplecie obiekty fiksacyjne, mocowane za pomocą magnesu na głowicy.

Głowica pasuje do rękojeści Welch Allyn (która nie jest częścią zestawu).

Przez ponad 25 ostatnich lat czysto plamkowe skiaskopy nie były osiągalne. Dzięki inżynierom Bernella są dziś znów dostępne. Skiaskop plamkowy Bernella został stworzony, ponieważ twórcy metod Book, Bell, Stress Point, Just-Look (i wielu innych podobnych technik) używali właśnie tego typu narzędzia w swoich technikach. Duże, jednorodne i jasne źródło światła ułatwia nie tylko obserwację ruchu refleksu, ale także ilościową ocenę takich jego aspektów, jak jasność, barwa, dystrybucja zmian wywołana uwagą wzrokową pacjenta i wielu innych, na co skiaskopy prążkowe lub zmodyfikowane prążkowe (tzn. z dodatkową żarówką punktową) po prostu nie pozwalają. Dzięki skiaskopowi plamkowemu Bernella skiaskopia może dziś wejść na zupełnie nowy poziom, co będzie skutkować lepszą i dokładniejszą diagnozą.

SP048
Kod producenta
BSRETH1

Brak recenzji użytkowników.