Niemotoryczny test percepcji wzrokowej (Motor-Free Visual Perception Test)

Niemotoryczny test percepcji wzrokowej (Motor-Free Visual Perception Test)

Test "Motor Free Visual Perception Test" w bardzo wszechstronny sposób bada niemotoryczne aspekty percepcji wzrokowej. Jest to jedyny tego typu test, który może być przeprowadzany u pacjentów w każdym wieku.

Test "Motor Free Visual Perception Test" w bardzo wszechstronny sposób bada niemotoryczne aspekty percepcji wzrokowej. Jest to jedyny tego typu test, który może być przeprowadzany u pacjentów w każdym wieku. Nowe, IV wydanie, zawiera 45 zestawów testów, które zostały w stosunku do poprzedniego wydania przeorganizowane i nieco inaczej pogrupowane - wszystko w celu jeszcze łatwiejszego przeprowadzania tego testu.

Obrazki testowe to czarno-białe rysunki i kształty linearne wraz z odpowiedziami w postaci list wielokrotnego wyboru. Test nie wymaga zaangażowania jakichkolwiek elementów motorycznych, dlatego jest idealny w badaniu osób z zaburzeniami motoryki. W wielu krajach MFVPT jest testem używanym do badań dopuszczających do prowadzenia pojazdów u osób po udarach bądź urazach głowy.

Test może być stosowany przez optometrystów, psychologów, terapeutów pedagogicznych i innych specjalistów jako narzędzie do oceny zdolności postrzegania i rozumienia bodźców wzrokowych.

VT137
Kod producenta
ATP04XA

Brak recenzji użytkowników.